P

A

Y

L

A

Ş

Politikalar

AVVA YAPI Sosyal Medya Politikası

Bunlar faaliyet gösterdiğimiz sektör ile ilgili konuları tartışmak için sosyal medyayı kullanan tüm Avva Yapı ve Grup Şirketleri çalışanları veya temsilcileri için resmi kurallardır. Sosyal medya blog, viki, sosyal ağ, forum, sanal dünya ve avvayapi.com.tr dahilinde veya dışında herhangi diğer konuda  bir çevrimiçi iletişim veya yayın platformunu içermektedir. Bu kuralların dönemsel olarak güncellenme hakkını AVVA saklı tutar. Bu nedenle kendinizi güncel tutmak için belirli aralıklarla bu kuralları yeniden gözden geçirin.
 
Çevrimiçi Yükümlülük Prensipleri
Eğer sosyal medyaya katılıyorsanız, aşağıdaki kurallara uyun:
AVVA YAPI ve Grup Şirketleri Davranış Kuralları ve AVVA Yapı Gizlilik Politikasını anlayın ve uyun. Bunlar, sosyal medya dahil olmak üzere geniş bir uygulama alanına sahiptir.
Uzmanlık alanınıza bağlı kalın.
AVVA Yapı veya AVVA Yapı ile ilgili projelerden bahsederken bir çalışanı olduğunuzu açıklayın ve fikirlerinizin şirketinkileri tam anlamıyla yansıtmayabileceğini belirtin (yetkili değilseniz).
Anlamlı, saygılı yorumlar gönderin. Spam, hakaret veya aşağılayıcı imalar içeren yorumlar göndermeyin.
Yorum göndermeden önce daima durun ve düşünün.
Şirkete ait bilgilere ve içeriklere, şirketin gizlilik ilkelerine saygı duymanız kritik önem taşımaktadır.
Henüz duyurulmayan yatırım veya projeler hakkında bilgi yayınlamayın.
Rakiplerimize çamur atmaktan veya başka bir şekilde saygısızlık etmekten kaçının.
 
Prensip olarak belirlediğimiz 10 Kural
 
Şeffaflığı Koruyun.

AVVA Yapı’daki çalışmalarınız hakkında blog tutuyorsanız, tweeter kullanıyorsanız veya sosyal medyada başka bir şekilde yayın yapıyorsanız gerçek adınızı kullanın, AVVA Yapı’da çalıştığınızı belirtin ve göreviniz ile ilgili açık davranın. Eğer tartıştığınız bir konuda yetkili iseniz, güvenilirlik sağlamak için fikirlerini ilk belirten siz olun. Ancak, yine de şirket bilgileri ve içerikleri ile ilgili gizlilik politikasına uymak zorunda olduğunuzu unutmayın.

Bilgi Aktarırken Dikkatli Olun. 
 
İletişiminizde şeffaf olmaya özen gösterirken, şirket dışında yapılan ticari konuşmalar ile ilgili AVVA Yapı gizlilik politikasına, gizlilik ilkesine ve hukuki kurallara bağlı kaldığınızdan emin olun. Tüm ifadeler doğru olmalı ve yanlış yönlendirmeye açık olmamalıdır. Yapılan tüm iddialar kanıtlanmış ve onaylanmış olmalıdır. Şirket İletişim Bölümünün veya Hukuki Bölümün onayı olmadan hukuki konular veya sorunlar hakkında kesinlikle yorum yapmayın. Geleceğe yönelik bilgiler hakkında yorum yapmayın.
Bildiklerinizden Şaşmayın. 
 
Sosyal medyaya içerik gönderiyorsanız, özellikle AVVA Yapı ve yatırımlarımız ile ilgili yorum yaparken yalnızca kendi uzmanlık alanınız hakkında yazıp yorum gönderdin. Eğer AVVA Yapı dışında bir web sitesinde yayın yapacaksanız, görüşlerinizin AVVA Yapı’yı temsil etmediğini belirten uygun bir ifade kullanın. Herhangi bir sorunuz olursa, AVVA YAPI Hukuki Bölümüne başvurun.
 
Daha Geniş Bir Organizasyonun Parçasısınız.
 
Kendinizi bir AVVA Yapı yada Grup şirketi çalışanı olarak tanıtırken, karşı tarafta kendi uzmanlığınız ve AVVA ile ilgili görüşler oluşturursunuz. Söylediğiniz ve yazdığınız şeylerin AVVA Yapı’yı yansıtacağını unutmayın.
 
 
Konuşma Dili Kullanın. 
 
Okuyucularınızla gerçek insanlarla konuştuğunuz gibi iletişim kurun. Kişiliğinizi gösterin. Okumaktan hoşlanacağınız içerikler oluşturun. En iyi içerik ucu açık olan ve okuyucunun yanıt yazmak isteyeceği içeriktir.
Sorumluluk.
 
Yazdıklarınızın sorumluluğu size aittir. AVVA Yapı ile bağlantılı olarak sosyal medyada yer almak bir hak değil, çevrimiçi yayın yaparken dikkatli ve düşünceli olmanızı gerektiren bir fırsattır. AVVA YAPI Davranış Kuralları, AVVA YAPI Gizlilik Politikası ve girdiğiniz üçüncü şahıs sitelerinin şartlarını anlayın ve uyun. AVVA YAPI, bu politikaya uymayan çalışanları sorumlu tutacaktır.
Yönetici Kuralı.
 
Eğer tam olarak emin olamadığınız veya sizi bir şekilde rahatsız eden bir şey yayınlamak üzereyseniz, iyice düşünün. Kendinize şu soruyu sorun, “Müdürüm ya da yöneticilerim bu yazdıklarımı görürse utanır veya endişelenir miyim?” Eğer emin olamıyorsanız, müdürünüze veya Hukuki Bölüme danışın.
 
Internet Küreseldir. 
 
Küresel önem taşıyan sorulara yanıt yazarken iyi değerlendirme ve yargılama yapın. AVVA YAPI, ülkemizin birçok yerinde müşterileri olan bir şirkettir.
 
Internet Sonsuzdur. 
 
Online olarak bir bilgi yayınladığınızda, bu bilgi saklanır ve kalıcı bir kaydın parçası olur. Bu bilgiyi daha sonra “kaldırmak/silmek” veya anonimleştirmek bazen mümkün olabilir, her zaman değil.
 
İşiniz Daima Önce Gelir.
 
AVVA Yapı, iş yerinde üretken sosyal medya etkinliklerine katılabileceğinizi ve bu etkinliklerin AVVA Yapı için yararlı olabileceğini kabul etmektedir. Ancak, sosyal medya kullanımının sizi işinizden alıkoymaması için sağduyunuzu kullanın.
Bu kuralları ve prensipleri anlayarak sosyal medya kullanırken uygulamak önemlidir. Bu politikaya uyulmaması, iş akdinin sonlandırılmasına kadar varan disiplin cezaları ile sonuçlanabilir.
 
Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler.
 
AVVA YAPI yada Grup şirketleri ile ilgili inşaat, emlak, gayrimenkul, turizm, eğitim vb sektörel forumlarda AVVA YAPI ile ilişkinizi açıklayarak yanıtlar sunun.
Bir forumda adınızı vermeden AVVA YAPI ya da ürünleri hakkında bilgi aktarmayın.
Yeni AVVA YAPI ve Grup Şirketlerine ait yatırım ve projelerin satışa çıkmasındaki rolünüz hakkında tweet atın.
Henüz duyurulmayan ürünler veya diğer şirket bilgileri hakkında tweet atmayın.
AVVA YAPI ve Grup Şirketleri ile ilgili Yorumların yapıldığı bir ortamda yanlış bilgileri açıklığa kavuşturun.
AVVA YAPI’nın rakiplerine çevrimiçi saldırmayın veya spam göndermeyin.
Kendinizin de heyecanla bekleyeceği renkli, ilginç bir şekilde yazın.
Diğerlerinin aşağılayıcı veya saygısı bulabileceği bir dil kullanmayın.
1Bu kurallar, AVVA YAPI ve Grup Şirketleri çalışanlarını veya temsilcilerini kanun tarafından izin verildiği şekilde çalışma koşulları veya diğer iş ile ilgili konular hakkında konuşmaları konusunda sınırlandırmaz.